Als nieuwe leidinggevende bij DJI - zeker als je van buiten komt - wil je niet alleen grip krijgen op je dagelijkse werk, maar ook op de organisatie. Hoe is DJI gestructureerd? Welke visie draag je uit? Wat wordt er van je verwacht? Om nieuwe leidinggevenden te ondersteunen, heeft het Opleidingsinstituut DJI de tweedaagse training ‘Dit is DJI’ ontwikkeld. Sabine, leidinggevende bij SSC, en een vestigingsdirecteur vertellen over hun ervaringen.
Verdieping
Tijdens de training staan thema’s zoals taak, visie, gedrag, cultuur en reflectie centraal. Theorie wordt gekoppeld aan de praktijk: deelnemers formuleren actiepunten op het gebied van leiderschap, koppelen de DJI-visie aan voorbeelden en passen de gedragscode toe op hun eigen werkcontext. Sabine merkte dat de training haar verdieping bood: “Door de training kreeg ik meer inzicht in de rollen en verantwoordelijkheden van andere organisatieonderdelen. Daardoor begrijp ik beter met welke uitdagingen collega-leidinggevenden te maken hebben.”
Netwerk
Naast inhoudelijke inzichten levert de training ook iets anders op: een waardevol netwerk. Deelnemers leren elkaar kennen en kunnen ervaringen uitwisselen, wat in het dagelijkse werk van grote betekenis blijkt te zijn. Een vestigingsdirecteur laat weten: “Als ik vragen had of ergens niet uitkwam, kon ik gewoon iemand bellen die ik tijdens de training had leren kennen. De training was absoluut zinvol. Zeker als je de organisatie nog niet goed kent, helpt het om de grote lijnen en uitgangspunten scherp te krijgen.”